Mějte svá data pod kontrolou

V dnešním kyber světě není nic důležitější než data vaše a vašich zákazníků. Nepodceňujte tohle riziko. Jde především o Vaši reputaci. Některé externí služby navíc alespoň základní ochranu s protokolem https požadují (Google nákupy, heureka, GoPay..)  

Instalace ssl certifikatu

%

nárůst útoků na webové stránky v minulém roce

záznamů je ukradeno každou hodinu

%

útoků je zaměřeno na malé podniky

KOMPLETNĚ NASTAVÍME VÁŠ WEB PRO ZABEZPEČENOU KOMUNIKACI

“Provedeme nastavení www stránek pomocí ssl certifikátu, který vám zajistí zabezpečenou komunikaci HTTPS.”

Zabezpečení stránek SSL certifikátem

Zajistím zabezpečení vašich stránek pomocí certifikátu SSL. Tento certifikát už můžete vlastnit nebo jej za malý poplatek nabízí vaše hostingová služba. Pokud žádný nemáte zařídím jeho zajištění.

Nastavení HTTPS komunikace

Jedním z nejdůležitějších úkonů je nastavení přesměrování z http -> https.  Toto přesměrování je extrémně důležité pro správnou funkčnost webu.

Nastavení přesměrování v souboru .htaccess

Přesměrování se provádí buď s/bez varianty www pomocí úpravy .htaccess souboru a vložením dalších pravidel pro přesměrování.

Kontrola a analýza zabezpečené komunikace

Po veškerém nastavení je proveden tzv. test funkčnosti webu, kdy ověřuji, zda vše správně funguje, případně je zde prostor pro odladění některých chyb.

Další zabezpečení webu (HSTS a preload listy)

Pokud máte větší web či zpracováváte citlivá data je samozřejmě vhodné porozhlédnout se po další úrovni zabezpečení webových stránek, kterými jsou například nastavení CAA záznamů, Security hlavičky, zabezpečení DNS záznamů a podobně.

~

Analýza zabezpečení

Na závěr provedu kompletní analýzu zabezpečení vašich webových stránek, zkontroluji a případně upravím nastavení veškerých bezpečnostních komponentů, navrhnu a aplikuji potřebná řešení vedoucí k obecnému standartu zabezpečení webových stránek.

Google zamezil přístup na stránky bez zabezpečeného připojení. 

Přestaňte se nervovat s tím co musíte udělat, aby vaši uživatelé neviděli tuto zprávu a kontaktujte mě. Veškeré nastavení provedu za malý poplatek a vám ušetřím spoustu času na věci, na kterých opravdu záleží.

Pár odpovědí na vaše nejčastější otázky

Potřebuji SSL?

V současné době určitě ano. Pokud máte stránky, které neobsahují bezpečnostní certifkát, google vaše návštěvníky varuje informační zprávou. To může způsobit nevěrohodnost webových stránek, potažmo ztrátu vašich návštěvníků.

Co je SSL certifikát?

SSL certifkát (Secure Socket Layer) je protokol, poskytující zabezpečenou komunikaci pomocí šifrování šifrováním a umožňuje autentizaci (ověření totožnosti) komunikujících stran.

Jaká je cena za zprovoznění certifikátu SSL?

Je důležité vědět, jaký druh certifkátu a od jaké autority hodláte na svůj web implementovat. Cena za implementaci běžného certifikátu včetně nastavení veškerých přesměrování je přibližně 500 Kč.

Můžu si SSL nainstalovat sám/sama?

Ano, pokud máte znalosti z této oblasti, můžete se o to pokusit svépomocí. Jak na to například uvádím v článku Instalace bezpečnostího certifikátu.

Jste připraveni?

Nejste v tom sami. Pomůžeme i Vám prosadit se v dnešní online džungli.